Explore Istanbul Turkey, Palaces, and more!

Explore related topics

Ciragan Palace, istanbul

Ciragan Palace, istanbul

Ciragan Palace, istanbul

Kempinski Istanbul is one of Luxury Hotel Experts 5 Star Hotels. Enter to find the best Ciragan Palace Istanbul Deals and Complimentary Amenities.

ŞEHZADE BURHANEDDİN EFENDİ YALISI II. Abdülhamid’in oğlu Abdülaziz tarafından 1911’de satın alımış. 64 odalı bina 1912'de  yeniden yaptırmış. Şehzade, Osmanlı Hanedanı'nın son reisi olan Ertuğrul Osman Efendi'nin de babasıydı.  Erbilgin ailesine ait yalı 150 milyon dolara satılık. Bu fiyatıyla dünyanın en pahalı on evinden biri olarak gösterilmişti. Amcazade ve Kıbrıslı Yalıları’ndan sonra en uzun rıhtımlı yalılardan. Mısırlılar Yalısı olarak bilinir.

ŞEHZADE BURHANEDDİN EFENDİ YALISI II. Abdülhamid’in oğlu Abdülaziz tarafından 1911’de satın alımış. 64 odalı bina 1912'de yeniden yaptırmış. Şehzade, Osmanlı Hanedanı'nın son reisi olan Ertuğrul Osman Efendi'nin de babasıydı. Erbilgin ailesine ait yalı 150 milyon dolara satılık. Bu fiyatıyla dünyanın en pahalı on evinden biri olarak gösterilmişti. Amcazade ve Kıbrıslı Yalıları’ndan sonra en uzun rıhtımlı yalılardan. Mısırlılar Yalısı olarak bilinir.

MAHMUD NEDİM PAŞA YALISI Osmanlı’nın Viyana Büyükelçisi Mahmud Nedim Paşa tarafından yaptırılan yalının en dikkat çekici özelliği, Paşa’nın yaşadığı şehirler olan Viyana ve Prag’daki binalardan etkilenerek yaptırdığı kulesi. Paşa, Osmanlı’da valilik ve sadrazamlık görevlerinde de bulunmuş. Paşanın türbesi Garanti Bankası Nuruosmaniye şubesinin yanında bulunuyor. Torunları tarafından Kızılay’a bağışlanan yalı 2004’te üç milyon dolar karşılığında Yalçın Sabancı’ya satıldı.

He was the Ottoman Ambassador in Vienna. Tower of the Mansion is inspired of Vienna and Prague Architecture.

Beylerbeyi Palace, istanbul

Travel to Turkey : 5 Historical palace you should visit in Istanbul

Dolmabahce Palace, istanbul

inside the Dolmabatchi palace- Istanbul -Turkey

Beylerbeyi Palace, Istanbul, Turkey - Asian Side

Beylerbeyi Palace in Istanbul was commissioned by Sultan Abdülaziz and built between 1861 and 1865 as a summer residence.

Pinterest
Search