Explore Dracula, Comic Books, and more!

Zagor Çizgi Roman - TAY YAYINLARI

Zagor Çizgi Roman - TAY YAYINLARI

Kaptan Swing   1966 Temmuzunda Stüdyo EsseGesse tarafından yazılıp çizilmeye başlanan Kaptan Swing, her biri 64 sayfa olmak üzere 280 serüveni yayınlanmıştır. Çok çeşitli senaryolar ve cep kitabı boyutlarında yayınlanan bir dergi olmasına rağmen çok detaylı çizilmiştir. 1961 yılında IL COMMANDANTE MARK (Komutan Mark) adıyla yaratıldı. Fransa'da Captain Swing adını aldı, Türkiye'ye de Kaptan SWING olarak geldi. Aynı Çelik Blek'in giydiği gibi, kunduz kürkünden bir başlık takar.

Kaptan Swing 1966 Temmuzunda Stüdyo EsseGesse tarafından yazılıp çizilmeye başlanan Kaptan Swing, her biri 64 sayfa olmak üzere 280 serüveni yayınlanmıştır. Çok çeşitli senaryolar ve cep kitabı boyutlarında yayınlanan bir dergi olmasına rağmen çok detaylı çizilmiştir. 1961 yılında IL COMMANDANTE MARK (Komutan Mark) adıyla yaratıldı. Fransa'da Captain Swing adını aldı, Türkiye'ye de Kaptan SWING olarak geldi. Aynı Çelik Blek'in giydiği gibi, kunduz kürkünden bir başlık takar.

İtalyan çizgi romanında bir dönüm noktasıdır. Ona bu sıfatı kazandıran en önemli özelliği, western olmayan ilk Bonelli karakteri olmasıdır.

mister no - uludağ sözlük galeri

ZAGOR ZENITH N. 56 – I DUE SOSIA - PRIMA EDIZIONE - NOVEMBRE 1965

Zagor zenith n. 56 – i due sosia - prima edizione - nov.

Tex and Lilith by Rossano Rossi by winchester01.deviantart.com on @DeviantArt

Tex and Lilith art by Rossano Rossi colors added by me

Diabolik comic created by Italian sisters Angela and Luciana Giussani in 1962.

Diabolik comic created by Italian sisters Angela and Luciana Giussani in

NOSTALJİ - 60'lar, 70'ler, 80'ler

NOSTALJİ - 60'lar, 70'ler, 80'ler

Pinterest
Search