Pinterest • il catalogo mondiale delle idee

Demet Akbağ - ELLE Decoration, 2012

6 Pin27 Follower

Ben evimde resim yapabilmeyi, bir atölyem olmasını çok isterdim. Bu benim içimde bir uktedir... Ama resime hiç yeteneğim de yok. Görsel sanatı yapabilen insanları çok kıskanıyorum bu arada. Bu sanat benim kaçış noktam olabilirdi. Şimdiki kaçışlarımda film izliyorum, kitap okuyorum, ve arkadaşlarımla birlikte vakit geçiriyorum.

3

İnsanlar dışarıda sizinle hiç çekinmeden iletişime geçebiliyor. Şöyle söyleyebilirim: Ben metroya da otobüse de biniyorum. O yüzden beni kendilerinden biri olarak görebiliyorlar. Sanırım bana biraz ‘evin kızı’ gibi bakıyorlar. Dışarıda iltifat ettiklerinde ya da bakıp bir ‘merhaba’ dediklerinde benim ne tepki vereceğimi tahmin ediyorlar. Yani o yüzden de birbirlerini dürterek “Bak gördün mü kim geçiyor?” demezler.

2
1

Bazen film de kitap kadar güzel olabiliyor. Aslında romanı okurken filmi kendin çekiyorsun, yönetmeni kendin oluyorsun... Ama bazen işte o yaratıcı beyin acayip oluyor. Örneğin, “Yüzüklerin Efendisi” filmini çok başarılı bulmuştum.

1
1

Yaşadığım yer, benim için her şey demektir. Belli bir yaşa gelip aile kurduktan ve çocuk sahibi olduktan sonra evinizi daha farklı yaşamaya başlıyorsunuz. O ilk gençlik yıllarındaki koşturmalar, evi otel gibi kullanmalar bitiyor. Hatta artık doymuş oluyorsunuz bazı şeylere. Arkadaşlarınızı evinizde ağırlamayı seviyorsunuz, yalnız kalmak için evinizi tercih ediyorsunuz.

1
1

En çok sevdiğim şey sabah kahvaltı faslından sonra keyif çayımı gazeteleri okuyarak salondaki köşemde içmektir.

1
1

Renkleri seviyorum ama binlerce mavi var, binlerce yeşil var; bunların bir araya geldiği anlar önemli. Eğer bir rengi tercih etmişsem, o renk özel olmalı. O rengin en güzeli olmalı ve onu başka şeylerle de kombinleyebilmeliyim. Oğlak burcuyum. Dengeli, disiplinli hareket etmeyi severim.